Koolitus „Algklasside õppekomplektid. Usundiõpetuse tööraamatu kasutusvõimalusi“ 5. jaanuaril Pärnus

Talvisel koolivaheajal korraldab kirjastus Maurus Pärnus näidistunniga koolituse, kus tutvustatakse kõiki meie algklasside õppematerjale ja fookuses on usundiõpetuse tööraamat “Kohtumised”. Koolitus toimub 5. jaanuaril kell 11–14 Pärnus, Pernova hariduskeskuses. Koolitavad algklasside toimetaja Kätlin Vainola ning usundiõpetuse tööraamatu autorid Olga Schihalejev ja Aleksandra Sooniste.

Mauruse algklasside õppekomplekti peamine märksõna on lõiming. Iga klassi komplekt on välja töötatud tervikuna. Esimese klassi keskkonnaks on Leiutajateküla, kus tegutseb koeratüdruk Lotte. Teise ja kolmanda klassi õppematerjalide teljeks on Jutulinn oma elanike ja kohtadega. Samas on kõiki tööraamatuid võimalik kasutada ka eraldi. Õppematerjalide eesmärk on äratada huvi kooli ja õppimise vastu ning kinnistada õppekavas rõhutatud väärtusi ja pädevusi.

Seekordsel algklasside koolitusel on põhirõhk usundiõpetusel. Usundiõpetuse tööraamatu kohta ütlevad autorid ise: „Tööraamatu ajalise selgroo vormib pühade aastaring. Siit leiab lugusid erinevatest religioossetest traditsioonidest, mille üle on koos lastega hea arutada. Lisaks saab lugeja kohtuda erinevate religioonide ja konfessioonide esindajatega, et aimu saada, kuidas usk nende igapäevast elu vormib. Selliselt on lapsel võimalus kohtuda nii „õpikuusuga“ kui ka „elatud usuga“.“

Koolituse ajakava:

  • Kell 11.00 Mauruse I kooliastme materjalide üldtutvustus
  • Kell 11.45 kohvipaus
  • Kell 12.00 tööraamatu “Kohtumised” kontseptsioon
  • Kell 12.45 näidistund
  • Kell 13.30 kokkuvõttev arutelu ja küsimused

Registreeru koolitusele!

Kõik Mauruse koolitused on tasuta, soovijatele ka koolitustunnistus!

Lisainfo: marili@kirjastusmaurus.ee