Mauruse 7. klassi ajaloo õppekomplekti koolitus 16. märts Tallinnas Niguliste muuseumis

Kirjastus Maurus korraldab 16. märtsil koostöös Niguliste muuseumiga koolituse, mille raames tutvustatakse 7. klassi ajalooõpiku ja -töövihiku I osa. Tallinna koolituse viivad läbi õpiku autor Kerttu Palginõmm ja töövihiku autor Triin Pukk.

7. klassi ajaloo õppematerjalid ilmuvad Maurusel kaheosalisena. Õpiku esimene osa käsitleb keskaegset maailma (476–1492). Avatakse keskaja mõiste ning tuuakse näiteid keskaja mõjudest tänapäevani. Põhjalikult käsitletakse Eesti ajaloo teemasid ning tõmmatakse paralleele maailma ajalooga. Kaheosalise õpiku juurde kuuluvad ka töövihikud, kus on palju kontuurkaarte ja skeeme ning muid põnevaid nii teadmispõhiseid kui ka loomingulisemaid väljakutseid esitavaid ülesandeid.

Koolituse kava

• 13.45-14.00 Kogunemine
• 14.00-16.00 Õpikukomplekti tutvustus ja praktiline osa (Kerttu Palganõmm ja Triin Pukk)
• 16.00-16.30 Kohvipaus ja suupisted
• 16.30-17.00 Niguliste muuseumi ringkäik ja ülevaade (Tarmo Saaret)
• 17.00-17.30 Niguliste muuseumi haridustöö kuraatori ettekanne (Külli Kaus)

Autoritest

Kerttu Palginõmm on lõpetanud Tartu ülikooli kunstiajaloolasena ja jätkab õpinguid ajaloo doktorantuuris. Ta on töötanud Tartu ülikooli kunstimuuseumis ning andnud loenguid ja seminare nii Tartu kui ka Dortmundi ülikoolis. Madis Maasing on ajaloo doktorant, kelle uurimistöö on samuti keskendunud kesk- ja varauusajale. Triin Pukk on saanud magistrikraadi Tartu ülikoolis, põhierialaks kunstiajalugu ning lisaerialaks üldajalugu. Ta on toimetanud ja koostanud õppematerjale rohkem kui seitse aastat.
________________________________________

Koolitus on õpetajatele tasuta ning soovi korral väljastab Maurus osalemise kohta tunnistuse.

Palume oma osalemisest anda teada hiljemalt 14. märtsil e-posti aadressile triinu@kirjastusmaurus.ee