Ajaloo õpik 7. klassile I osa

€ 13.50

Kerttu Palginõmm, Madis Maasing

Ilmunud 2016

LEHITSE ÕPIKUT

Õppeained: , . Märksõnad: , , , .

Formaat 188 x 235 mm, pehme köide, värviline

Ilmunud 2016

Keskaja õpik ilmub kirjastus Mauruselt kaheosalisena. Esimene osa keskendub peamiselt Euroopa keskaja üldteemadele, teine osa võtab erilise tähelepanu alla Eesti ajaloo. Õpiku eripäraks on lähenemine keskaja maailmale Eesti materiaalse kultuuri ning kunsti kaudu. Näiteks nii Tartu, Pärnu, Viljandi kui ka Tallinna õpilased leiavad õpikust oma kodukohaga seotud keskaegseid mälestisi ja esemeid. Kohaliku kultuuri kaudu on võimalik teha suuremaid üldistusi toonase maailma ja kommete kohta. Läbivalt on kasutatud Eestis säilinud keskaegseid kunstiteoseid ja ehitisi, mis teevad õpikust omanäolise ja visuaalselt atraktiivse materjali. Samavõrra on peetud silmas empaatiavõime, tolerantsuse jt sotsiaalsete oskuste arendamist, tuues keskaja inimese mured ja rõõmud õpilastele lähemale.

Õpiku juurde kuuluvad ka töövihikud, mis sisaldavad nutikaid ja arendavaid ülesandeid, mis on nii teadmispõhised kui ka loomingulised. 

 

AUTORITEST

Kerttu Palginõmm on lõpetanud Tartu Ülikooli kunstiajaloolasena ja jätkab õpinguid ajaloo doktorantuuris. Ta töötab Tartu Ülikooli Kunstimuuseumis ning andnud loenguid ja seminare nii Tartu kui ka Dortmundi Ülikoolis.

Madis Maasing on ajaloodoktor, kelle uurimistöö on samuti keskendunud keskajale ja varauusajale.