Eesti ajalugu gümnaasiumile (e-õpik)

€ 5.90

Mart Laar, Lauri Vahtre

Õppematerjal asub aadressil www.eõpik.ee

 

Õppeained: , . Märksõnad: , , .

Valminud 2013

Mauruse kirjastuse esimene e-õppematerjal koondab endas kahte gümnaasiumi ainekursust, mis käsitlevad Eesti ajalugu kuni 19. sajandi lõpuni. E-keskkond põhineb samade kursuste paberõpikutel, kuid on paberõpikutest rikkalikum, tekstile on lisatud hulgaliselt erinevaid teemakohaseid videoid, raadiosaateid ja muud põnevat materjali. Samuti on olemas kogu perioodi kokkuvõttev interaktiivne ajajoon ning kordamisküsimused.

“Seda võib käsitleda paberõpiku lisamaterjalina, kuid see on kasutatav ka täiesti iseseisva põhimaterjalina. Oleme e-keskonna sisule esitanud sama kõrged kriteeriumid kui kõigile oma paberõpikutele,” on kirjastuse Maurus peatoimetaja Tarvo Siilabergi sõnum.

Materjal asub aadressil www.eõpik.ee ning on kättesaadav igal pool ja kõigis seadmetes. Vajalik on vaid internetiühendus ja -lehitseja olemasolu. Materjal on ligipääsetav kõigile Eesti ajaloo huvilistele, mitte ainult koolidele.

Keskkonna kasutamine on tutvumiseks kõigile tasuta ligipääsetav esimesel seitsmel päeval pärast registreerumist. Pikemaks kasutamiseks on vajalik soetada aastane kasutsõigus, mis hetkel maksab 4,9 eurot.

 

AUTORITEST

Lauri Vahtre on ajaloolane, poliitik ja kogenud õpikuautor, kes on silmapaistvalt tegutsenud ajaloo populariseerijana, sealjuures ka kirjaniku, stsenaristi ja tõlkijana.

Mart Laar on ajaloolane ja kogenud õpikuautor, kes on ka valitud kuuel korral riigikogu liikmeks ning nimetatud kahel korral peaministriks. Tema peamised uurimisvaldkonnad on olnud Eesti 19. sajandi rahvuslik liikumine ja Teine maailmasõda.