Ilmunud 2017, A4-formaat, klamberköide, kahevärviline

Mauruse 3. klassi õppematerjalides seiklevad juba tuttavad tegelased Jutulinnast. Lisaks tuleb juurde uusi tegelasi, kes kõik koos muudavad õppimise oodatud tegevuseks. Toredad pildid muudavad õppematerjali lõbusaks, aitavad lastel mõista teksti ja arendavad oskust aru saada visuaalsest keelest. Õppematerjalid on seotud tervikuks, samas saab iga aine materjali kasutada ka eraldi. Lisaks paberkandjal komplektile valmib ka 3. klassi materjale toetav e-keskkond koos näidistöökavade ja lisamaterjalidega. 

Töövihik on kaheosaline ja tihedalt seotud õpikuga. Kõigi õpikus leiduvate lugemispalade kohta on harjutused töövihikutes. Töövihiku keeleõppeteemad jätkavad õpikus esitatud keelereegleid ja nendega seotud harjutusi. Keeleõppeteemadele lisanduvad loovtöö harjutused, paaris- ja rühmatööd, harjutatakse kirjatehnikat, laiendatakse sõnavara. 

 

AUTORITEST

Kaja Kivisikk on töötanud enam kui 30 aastat Tartu Descartes’i Koolis klassiõpetajana.  2013. aastal tunnustati Kajat Tartu linna aasta õpetaja tiitliga.

Kätlin Vainola on lastekirjanik. Ta on lõpetanud Tallinna Ülikoolis eesti filoloogia eriala, töötanud emakeele ja kirjanduse õpetajana ning õppematerjalide autori ja toimetajana. Kätlin on  Mauruse 2. klassi õppekomplekti tegevuspaiga Jutulinna looja, kõikide materjalide toimetaja ning eesti keele õpikute autor.

Elina Sildre tegutseb vabakutselise illustraatori ja koomiksikunstnikuna. Ta on teinud illustratsioone enam kui kolmekümnele raamatule ja mitmetele perioodilistele lasteväljaannetele. Elina illustreerib kõiki Mauruse 2. klassi õppematerjale, kus tegutsevad vahvad Jutulinna tegelased.