Pehme köide, värviline, A4, 124 lk, 2017

 

Kolmanda klassi komplekt jätkab Jutulinna tegelastega. Õpikute teemad jälgivad aastaringi, arvestavad rahvakalendri ja pühadega.

Siin on lugemispalu, luuletusi ja näidendeid nii lastekirjanduse klassikast kui ka tänapäevast. Tähtis koht on meedia- ja teatmetekstidel. Tutvutakse teabekeskkonna ja teabeotsingu võimalustega.

 

  • Iga teema alguses on lugu Jutulinnast. 
  • Iga teema lõpus on paarislehekülg Jutulinna raamatuklubist.
  • Keeleteemade leheküljed.
  • Loovtööde projektid kogu klassile.
  • Loovtöölehekülgedel on joonistused, tugisõnad, pildiseeriad ja märksõnaskeemid. 
  • Kavad, mille abil õpitakse jutustama, kirjutama ja kirjeldama.

 

 

 

 

AUTORITEST

Kätlin Vainola on lastekirjanik ja loovkirjutamise juhendaja. Ta on töötanud emakeele ja kirjanduse õpetajana ning valmistanud õppematerjale. Kätlin on Mauruse 2. ja 3. klassi õppekomplektide toimetaja ja materjalide autor.

Kaja Kivisikk töötab Tartu Descartes’i koolis klassiõpetajana 1984. aastast. 2003. aastal tunnustati Kajat Tartu linna aasta õpetaja tiitliga. Kaja on olnud „Lugemispesa“ projektijuht ning viinud läbi laste lugemisalaseid koolitusi. Ta on raamatu „Mängud lugemispessa“ (Koolibri) autor.

Heli Prii on Paide ühisgümnaasiumi kogenud klassiõpetaja-metoodik ja Eesti lugemisühingu juhatuse esinaine. Ta on juhendanud paljusid auhinnatud õpilastöid ning olnud koolitaja laste lugemishuvi edendamise teemal. Heli on Järvamaa klassiõpetaja preemia ning linna hariduspreemia laureaat. Heli on kõigi 1. klassi õppematerjalide toimetaja.

Elina Sildre on vabakutseline illustraator ja koomiksikunstnik. Ta on teinud illustratsioone enam kui kolmekümnele raamatule ja perioodilisele lasteväljaandele. Elina illustreerib kõiki Mauruse 2. ja 3. klassi materjale, kus tegutsevad vahvad Jutulinna tegelased.