A4-formaat, klamberköide, värviline

Ilmunud 2017

3. klassi matemaatika tööraamatutes kohtume juba tuttavate Jutulinna tegelastega, kelle sõpruskond nüüd laieneb. Sõprade argipäevatoimetused ja seiklused ühendavad eesti keele, matemaatika ja loodusõpetuse õppimise omavahel lõimitud tervikuks. 

Matemaatika tööraamatud on koostatud lähtuvalt riiklikust õppekavast, samas on püütud üldpädevusi tuua õpilastele tuttavasse keskkonda. Autori eesmärk on säilitada ja ergutada laste loomulikku uudishimu kõige neid ümbritseva, sealhulgas matemaatika vastu. 

Tööraamatud on lihtsa struktuuriga – iga tunni materjal on paigutatud paarislehele, kus ülesanded muutuvad lihtsamast keerulisemaks. iga õppetunni juurde kuuluvad kodused ülesanded. Tööraamatu lõpuosas on matemaatikahuviliste jaoks eraldi osa huvitavate lisaülesannetega. Tööraamatu selline ülesehitus soodustab õpilaste iseseisvat tööd materjaliga ning valmistab ette üleminekut ainepõhisele õppele. Tööraamatus on ka matemaatilised mängud ja vihjed õuesõppe tundide läbiviimiseks. 

 

AUTORITEST

Regina Reinup on kogenud matemaatikaõpetaja, kelle õpingud Tallinna ülikooli doktorantuuris on keskendunud matemaatika didaktikale. Regina on kirjastuse Maurus matemaatika õppematerjalide toimetaja. 

Elina Sildre tegutseb vabakutselise illustraatori ja koomiksikunstnikuna. Ta on teinud illustratsioone enam kui kolmekümnele raamatule ja mitmetele perioodilistele lasteväljaannetele. Elina illustreerib kõiki Mauruse 2. klassi õppematerjale, kus tegutsevad vahvad Jutulinna tegelased.