Matemaatika probleemülesannete töövihik teise kooliastme (4.-6. klass) õpilastele.

€ 5.90

Ilmunud 2015, formaat 170 x 240 mm, 136 lk, pehme köide, värviline

Töövihikus sisalduvate ülesannete väljamõtlemisele on kaasa aidanud Tallinna Ülikooli klassiõpetaja eriala üliõpilased. Vihikus leidub ülesandeid nii Päikesesüsteemi, erinevate loomaliikide kui ka rahaarvutuste kohta. Näiteks pakuvad autorid ülesandeid, kus tuleb eelarvet või reisi planeerida, koogiretsepti koostada ning erinevaid hindu võrrelda ja välja arvutada. Ülesanded sisaldavad diagramme ja tabeleid. Õpilane saab ülesannete lahendamise kaudu teada, millised on populaarseimad telesaated või enimloetud raamatud. Ülesannetel võib olla ka mitu lahendust ning õpilane saab oma tulemust võrrelda vastuste lehtedel kirjasolevaga.

Vastavalt ainekavale on matemaatika probleemülesannete töövihik mõeldud 4.-6. klassi õpilastele ning sobib seega suurepäraselt diferentseeritud õppetöö läbiviimiseks. 

AUTORITEST

Sirje Piht  on Tallinna Ülikooli Kasvatusteaduste Instituudi õppejõud. Ta on matemaatika õppekirjanduse ja mitmete metoodiliste käsiraamatute autor.

Miina Saarna töötab Tallinnas Kadrioru Saksa Gümnaasiumis algklasside õpetajana ning tema lemmikõppeaine läbi terve kooliaja oli matemaatika. Miina on Tallinna Ülikooli Kasvatuseteaduste Instituudi magistrant.