Üldajaloo lugemik gümnaasiumile

€ 12.90

Ilmunud 2014, 210 x 250 mm, 232 lk, pehme köide, must-valge

Üldajaloo lugemik toetab 2013. aastal ilmunud üldajaloo gümnaasiumiõpiku kasutamist. Selliselt aitab allikakogumik täiendada ja süvendada üldajaloo kursuse raames saadud teadmisi. Lugemikus on õpikust enam tähelepanu pööratud Euroopast väljapoole jäävale maailmale, samuti kultuuriloolistele arengutele. Kajastatud on maailmaajaloo tähtsaimad käänukohad ja suurte muudatuste ilmingud.

Valitud allikate hulka kuulub nii sündmuste kaasaegseid kroonikakatkeid, päevikumärkmeid kui hilisemaid kirjeldusi, sekka ka tänapäevaseid uurimusi ja isegi ilukirjandust.

Lugemiku kasutamise hõlbustamiseks on allikatele lisatud sissejuhatavad tekstid, mis pakuvad  taustinfot allikate ja nende autorite kohta.

Lugemik on olemas ka e-raamatuna >

PARANDUS: Korrektne viide teksti juurde lk 62-63: Rooma kirjanduse antoloogia, 2009. Tallinn: Varrak. Lk 505–507, tlk K. Tafenau.

 

AUTORITEST

Lauri Vahtre on ajaloolane, poliitik ja kogenud õpikuautor, kes on silmapaistvalt tegutsenud ajaloo populariseerijana, sealjuures ka kirjaniku, stsenaristi ja tõlkijana.

Mart Laar on ajaloolane ja kogenud õpikuautor, kes on ka valitud kuuel korral riigikogu liikmeks ning nimetatud kahel korral peaministriks. Tema peamised uurimisvaldkonnad on olnud Eesti 19. sajandi rahvuslik liikumine ja Teine maailmasõda.