Haridusasutustel palume tellimiseks kasutada meie tellimiskeskkonda.

Eesti ajalugu gümnaasiumile (e-õpik)

€ 6.90

1-aastane kasutusõigus

Mart Laar, Lauri Vahtre

Õppematerjal asub aadressil eõpik.ee

 

Õppeained: , . Märksõnad: , , .

Õppeteksti autorid on Mart Laar ja Lauri Vahtre ning õpikuid on retsenseerinud ja toimetanud oma ala eksperdid: Toomas Hiio, Sigrid Abiline, Tiiu Laan, Mirjam Puumeister ja Tarvo Siilaberg. 

E-õppematerjali õppetekst põhineb Mart Laar ja Lauri Vahtre Eesti ajaloo õpikutel ja see koondab endas kahte gümnaasiumi ainekursust, mis käsitlevad Eesti ajalugu kuni 19. sajandi lõpuni. Materjal asub aadressil www.eõpik.ee/eestiajalugu ning on kättesaadav igal pool ja kõigis seadmetes. Vajalik on vaid internetiühenduse ja -lehitseja olemasolu. Lisaks koolidele pääsevad materjalile ligi kõik Eesti ajaloo huvilised. Ajaloo e-õppematerjal kui tervik moodustub mitmest interaktiivsest lahendusest.

Õppetekst on liigendatud väiksemateks osadeks ning rikastatud lisamaterjalide, videote ja raadiosaadetega.

Ajajoone abil on sündmused asetatud lineaarsesse järjestusse. Sündmusel klõpsates saab liikuda vastava peatüki juurde.

Iga suurem üldpeatükk (mida on e-õpikus kuus) on kokku võetud kordamisrubriigis. Seal on kordamistestid, kordamisküsimused ja teemad arutlemiseks.


  • Juures lisamaterjal, sh videod ja raadiosaated.
  • Interaktiivne ajajoon.
  • Kordamisküsimused.
  • Viited iseseisva uurimistöö tegemiseks.


AUTORITEST

Mart Laar on ajaloolane, kogenud õpikuautor ja poliitik, kes on valitud kuuel korral riigikogu liikmeks ning nimetatud kahel korral peaministriks. Mart Laari peamised uurimisvaldkonnad ajaloolasena on Eesti 19. sajandi rahvuslik liikumine ja Teine maailmasõda.

Lauri Vahtre on ajaloolane, poliitik ja kogenud õpikuautor. Sealjuures on ta silmapaistvalt tegutsenud ajaloo populariseerijana. Lauri sulest on ilmunud ka mitu luulekogu, ta on kogenud tõlkija ning mitme filmi stsenarist.