Lauamängude võistluse „Tähestikumaale!“ võitjad on selgunud!

Lotte aabitsa valmimise puhul kuulutasime aprilli alguses välja LAUAMÄNGUDE LOOMISE VÕISTLUSE.

Tänaseks on võistlusest kokkuvõtted tehtud ja mängud hinnatud. Saak oli hea – kokku saabus Mauruse toimetusse 32 vahvat mängu. Oli nii selliseid, mille lapsed algusest lõpuni ise valmis meisterdasid kui ka selliseid, kus oli tunda pereliikmete ja õpetajate abikäsi. Valmistatavate mängude põhitingimus oli, et neid saaks tähtede omandamiseks või ülekordamiseks kasutada. Muus osas võis lasta fantaasial vabalt lennata.

Mänge hindasid Kirjastuse Maurus juht Kaarel Oja ning Lotte aabitsa autorid Janno Põldma ja Heiki Ernits. Imestati leidlikkuse ja nutikate lahenduste üle ning võibolla jõuab mõni mängudest koostöös autoritega isegi tootmisse.

  • Peaauhinna, klassikülastuse Lottemaale, võitis TALLINNA KURISTIKU GÜMNAASIUMI 3.a klass (klassijuhataja Kertu Pildre). Eriti meeldisid žüriile Kevini ja Martini mängud.
  • Eriauhind hästi läbimõeldud mängu eest läheb HALJALA GÜMNAASIUMI 1.b klassile (klassijuhataja Evelin Teiva).
  • Ära märgiti veel TARTU ERAKOOLI mäng väga laheda ruumilise lahenduse eest (juhendaja Riinika Rosanov).

Täname kõiki vahvate mängude saatjaid Pärnu Ülejõe Gümnaasiumist, Nõo Põhikoolist, Tallinna Kuristiku Gümnaasiumist, Tartu Erakoolist, Haljala Gümnaasiumist, Luunja Keskkoolist, Tallinna 32. Keskkoolist, Ülenurme Gümnaasiumist ja Tallinna Tehnikagümnaasiumist! Võitjatega võtame eraldi ühendust ja kõik mängud jõuavad nende omanikeni üsna pea tagasi.

Kirjastus Maurus soovib kõigile jätkuvat loomislusti ja ilusat saabuvat suve!

Üevaadet saabunud lauamängudest saab vaadata SIIT