Lugemik. Eesti keele õpik 2. klassile I osa

€ 12.60

Kätlin Vainola, Elina Sildre

LEHITSE ÕPIKUT

Vaata ÕPIKUT TUTVUSTAVAT VIDEOT

Vaata ÕPETAJA TÖÖKAVA

Ilmunud 2016; A4-formaat, 112 lk, pehme köide, värviline

TERE TULEMAST JUTULINNA!

Teise klassi õppekomplekti keskkonnaks on Jutulinn oma põnevate elanike ja paikadega.

Jutulinn on üks paraja suurusega linnake, kus on olemas kõik eluks vajalik. Siin on kool, raamatukogu, muuseum, kohvik, kauplus, vabrik, ajalehe toimetus ja mitmed teised kohad. Keset linnaväljakut seisab luuletaja Sulev Sinilille ausammas. Ilmub ajaleht „Jutulinna Tuluke“ ja uudiseid kuulatakse Jutulinna raadiost. Jutulinna koolis õpivad Kaisa ja Madis. Nendega on tihti kaasas pingviin Hopp ja hakk Hõkk. Koolis õpetab lapsi õpetaja Villem, kes armastab väga loodust ja õues käimist. 

2. klassi lugemik innustab lapsi lugema ja loetut mõistma. Lugemikku on valitud mitmekesised lugemispalad nii eesti kui ka välismaa autoritelt. Lõbusad pildid, muinasjutud ja mängud muudavad õppimise toredaks.

Lugemik on jaotatud suuremateks peatükkideks, mis algavad Jutulinna lugudega. Linnakeses aset leidvad seiklused juhatavad sisse teemad, mida on avatud erinevate ilukirjanduslike palade, aimetekstide, dialoogide, luuletuste ja loovülesannete kaudu. Tähtsal kohal on loodusteemalised tekstid, mis järgivad aastaringi ja on lõimitud loodusõpetuse ning matemaatikaga.

Suurt rõhku on pandud eneseväljenduse ja loovuse arendamisele. Lugemikku läbivad loovülesannete leheküljed, mis innustavad lapsi jutustama ja kirjutama.  Iga teema lõpus on kokkuvõtlik paariskülg „Jutulinna Tuluke“, mis kordab üle olulised teemad ja võimaldab tutvuda erinevate ajakirjanduslike tekstidega. Elina Sildre lõbusad pildid toetavad lugema õppimist ja loetu mõistmist. Nende põhjal loodud ülesanded arendavad kujutlusvõimet, kirjeldamis- ja jutustamisoskusi.

Mauruse teise klassi õppekomplekt on koostatud lähtuvalt riiklikust õppekavast. Õppekomplekti eesmärgiks on luua õpilastele võimalus omanda teadmisi ja oskusi, mida vajab kaasaegne inimene, ja toetada selliste väärtushoiakute kujunemist, mis on õnneliku isikliku elu aluseks ja vajalikud ühiskonnas koostoimimiseks.

Eesti keele õpiku mõlema osa juurde kuulub töövihik, mis on üles ehitatud õpiku põhjal ja sisaldab harjutusi kõigi lugemispalade kohta.

AUTORITEST

Kätlin Vainola on lastekirjanik. Ta on lõpetanud Tallinna Ülikoolis eesti filoloogia eriala, töötanud emakeele ja kirjanduse õpetajana ning õppematerjalide autori ja toimetajana. Kätlin on  Mauruse 2. klassi õppekomplekti tegevuspaiga Jutulinna looja, kõikide materjalide toimetaja ning eesti keele õpikute autor.

Elina Sildre tegutseb vabakutselise illustraatori ja koomiksikunstnikuna. Ta on teinud illustratsioone enam kui kolmekümnele raamatule ja mitmetele perioodilistele lasteväljaannetele. Elina illustreerib kõiki Mauruse 2. klassi õppematerjale, kus tegutsevad vahvad Jutulinna tegelased.