Imeline Lotte lugemik sai valmis!

Mauruse toimetusse jõudis trükivärske Lotte õppekomplekti kuuluv lugemik. 

Õpiku lugemispalad on suures osas seotud loodusega. Kuna paljud lapsed elavad linnades ning nende vahetu looduskogemus on piiratud, keskenduvad lugemispalad lindude, imetajate ja teiste loomade elule ning looduse muutusele aastaringis. 

Teine oluline teema on eesti kultuurilugu. Üleilmastuvas kogukonnas on tähtis tutvustada lapsele tema kodumaad ning selle lugu. Lisaks Lotte-teemalistele juttudele ja lastekirjanduse nüüdisklassikutele on lugemikus ka Juhan Liivi ja Lydia Koidula luuletusi ning August Marama lugemiku palu. 

Õpikust ei puudu ka tarbetekstid, lühinäidendid ja dialoogid. Faktiteadmisi pakuvad “Kas teadsid, et…”-tüüpi küsimused ja kommentaarid palade lõpus. 

Lugemiku leheküljelt nr 111 leiad Klausi kolm reeglit reisikoti pakkimiseks: 

Klausil oli reisikoti pakkimise jaoks kolm äraproovitud reeglit. Reegel umber üks: kui lähed üheks päevaks, siis jäta kott koju. Tekib millegi järele isu, siis nopi see puu otsast või rohu seest. 

Reegel number kaks: kui lähed kaheks või kolmeks päevaks, siis pista seljakotti tikud, küünal, vihmavari, mõned tükid suhkrut, jupp traati, väike päts leiba, plekist teekann ja kaks teekruusi. Kaks seepärast, et kui saad matkal kellegagi tuttavaks, on hea üheskoos teed juua. Siis veel valge paberileht, pliiats ja ümbrik juhuks, kui tuleb mõnele sõbrale paar rida kirjutada. Kõige lõpuks pista aga seljakotti üks täiesti juhuslik asi. Sest just seda võib sul ootamatult vaja minna. 

Reegel number kolm: …  Aga seda loe juba lugemikust!  

Ilusat saabuvat jõuluaega!

Teie Maurus