Kuus küsimust: Järvamaa Aasta Õpetaja MARE KABEL

Mauruse 1. klassi õppekomplekti kaasautor MARE KABEL on tänavune Järvamaa Aasta Õpetaja. Mare töötab Albu Põhikoolis klassi-, käsitöö- ja kodunduse õpetajana, annab majandusõppe tunde ning juhendab näiteringi. Õpetajate päeva puhul jagab Mare oma mõtteid koolist ja õpetajaksolemisest.

 

Milliseid mõtteid Järvamaa Aasta Õpetaja tiitli saamine teis endas tekitas?

Olin rõõmsalt üllatunud, kui oma nime nominentide hulgast leidsin. Aasta Õpetaja tiitli saamisest ei osanud ma unistadagi. Laureaadi nime väljakuulutamise hetkel olin pisarateni liigutatud. Minu siirad tänusõnad lähevad headele kolleegidele ja töökaaslastele, kellel oli südant märgata ja kelle abi ning toeta poleks ma see, kes olen.

Mis teile õpetajana kõige rohkem rõõmu valmistab?

Mulle valmistab rõõmu õpetajaks olemine. Tulen hommikuti kerge südamega tööle, sest tean, et ma olen õiges kohas. Lapsed on avatud ja siirad, kõik nende kordaminekud ja edusammud rõõmustavad ka mind.

Mille pärast te tänases koolielus südant valutate?

Õpetajad puutuvad üha rohkem kokku lastega, kellel on mitmesugused erivajadused. Alati ei ole oskusi ja kogemusi probleemsete olukordade lahendamiseks. Muret teeb see, kui õppimine käib lapsele üle jõu. Siis kaob ka koolirõõm.  

Milline on unistuste õpilane?

Unistuste õpilane on särasilmne, tarmukas, hooliv ja loov. Ta proovib ning katsetab, uurib ja õpib. Ja ta ei karda eksida ning uuesti proovida.

Milline on hea õppematerjal?

Hea õppematerjal on õpilasele jõukohane ja huvitav. See peaks pakkuma avastamisrõõmu, äratundmishetki ning olema samal ajal seotud igapäevaeluga. Heas õppematerjalis on sees hoolimist ja soojust.

Kelle võimuses on säilitada lastes koolirõõm ja kuidas seda teha?

Eelkõige õpetajate võimuses. Sõltub ju väga palju isiklikust eeskujust. Väga oluline on ka kodu toetus. Me oleme koos ühes paadis ja töötame ühise eesmärgi nimel. Me oleme õpilaste jaoks alati olemas ja nad peaksid seda teadma.

Mare Kabel

Foto: Anu Puusepp, Järvamaa infoportaal