Eesti ajalugu gümnaasiumile, I osa

€ 15.40

Õppeained: , . Märksõnad: , , .

Ilmunud 2013, parandatud trükk 2015; formaat 170 × 250 mm, pehme köide, värviline

Kogenud õpikuautorite Mart Laari ja Lauri Vahtre poolt kirjutatud kaheosaline gümnaasiumiõpik viib õppija ja õpetaja, aga ka juba koolitee läbinu, lihtsas ning selges keeles Eesti ajaloo radadele. Õpik on mõeldud eelkõige kahe kohustusliku Eesti ajaloo kursuse õpetamiseks gümnaasiumiastmes. N-ö murdejooneks on kahe õpiku vahel 17. sajand. Lähtuvalt uue õppekava nõudmistest on iga suurema teemavaldkonna ees esitatud ülevaade samal perioodil Euroopas ja maailmas toimunust.

Autorid käsitlevad Eesti ajalugu jutustusena, loobudes ülemäärasest faktikesksusest ning rõhutades ajaloo sündmusi tinginud mõjutegureid, seejuures tehakse  kõrvalepõikeid ka Eestist välja.

Õpik sisaldab rohkelt ülesandeid ja viited, mis suunavad õppijat iseseisvale uurimistööle ning avardavad silmaringi.

Õpik on kujundatud ja illustreeritud kaasaegselt ning õpitulemuste saavutamist toetavalt.

 

AUTORITEST

Lauri Vahtre on ajaloolane, poliitik ja kogenud õpikuautor, kes on silmapaistvalt tegutsenud ajaloo populariseerijana, sealjuures ka kirjaniku, stsenaristi ja tõlkijana.

Mart Laar on ajaloolane ja kogenud õpikuautor, kes on ka valitud kuuel korral riigikogu liikmeks ning nimetatud kahel korral peaministriks. Tema peamised uurimisvaldkonnad on olnud Eesti 19. sajandi rahvuslik liikumine ja Teine maailmasõda.