Lugemik. Eesti keele õpik 2. klassile II osa

€ 12.60

Kätlin Vainola, Elina Sildre

LEHITSE ÕPIKUT

Vaata ÕPIKUT TUTVUSTAVAT VIDEOT

Vaata ÕPETAJA TÖÖKAVA

Ilmunud 2016; A4-formaat, pehme köide, värviline

TERE TULEMAST JUTULINNA!

Teise klassi õppekomplekti keskkonnaks on Jutulinn oma põnevate elanike ja paikadega. 

Jutulinn on üks paraja suurusega linnake, kus on olemas kõik eluks vajalik. Siin on kool, raamatukogu, muuseum, kohvik, kauplus, vabrik, ajalehe toimetus ja mitmed teised kohad. Keset linnaväljakut seisab luuletaja Sulev Sinilille ausammas. Ilmub ajaleht „Jutulinna Tuluke“ ja uudiseid kuulatakse Jutulinna raadiost. Jutulinna koolis õpivad Kaisa ja Madis. Nendega on tihti kaasas pingviin Hopp ja hakk Hõkk. Koolis õpetab lapsi õpetaja Villem, kes armastab väga loodust ja õues käimist. 

Jutulinna tegelased külastavad kõigi komplekti kuuluvate õpikute, töövihikute ja raamatute lehekülgi ning aitavad avada teemasid erinevatest vaatenurkadest ja igale ainele omaselt, aidates õpilastel luua terviklikku maailmapilti. Jutulinna keskkond on nagu väike reaalse maailma mudel, kus tegutsevad sõbralikud ja ettevõtlikud inimesed. 

2. klassi lugemik innustab lapsi lugema ja loetut mõistma. Lugemikku on valitud mitmekesised lugemispalad nii eesti kui ka välismaa autoritelt. Lõbusad pildid, muinasjutud ja mängud muudavad õppimise toredaks.

Lugemike juurde kuuluvad töövihikud, milles lisaks grammatikale harjutatakse veel ka kirjatehnikat, koostatakse skeeme ja tabeleid, lahendatakse loovülesandeid.

 

AUTORITEST

Kätlin Vainola on lastekirjanik. Ta on lõpetanud Tallinna Ülikoolis eesti filoloogia eriala, töötanud emakeele ja kirjanduse õpetajana ning õppematerjalide autori ja toimetajana. Kätlin on  Mauruse 2. klassi õppekomplekti tegevuspaiga Jutulinna looja, kõikide materjalide toimetaja ning eesti keele õpikute autor.

Elina Sildre tegutseb vabakutselise illustraatori ja koomiksikunstnikuna. Ta on teinud illustratsioone enam kui kolmekümnele raamatule ja mitmetele perioodilistele lasteväljaannetele. Elina illustreerib kõiki Mauruse 2. klassi õppematerjale, kus tegutsevad vahvad Jutulinna tegelased.