Ajaloo õpik 5. klassile

€ 15.50

Õppeained: , . Märksõnad: , , , .

Ilmunud 2015; formaat 185 x 235 mm, 120 lk, kõva köide, värviline

5. klassi ajaloo õpiku autorid leiavad, et ainekavas nimetatud teemasid tuleks käsitleda eelkõige Eesti ajaloo näitel. Tegevõpetajatena on nad veendunud, et 5. klassi ajalooõpetuse üheks eesmärgiks on huvi äratamine ajaloo vastu, kuid seda mitte tuleviku arvelt. Ei ole vaja kiirustades läbida nii antiikolümpiamänge kui ka Teise maailmasõja temaatikat. Seega on käesoleva 5. klassi ajaloo õpiku aluseks võetud tähtsamad Eesti ajaloo sündmused.

Eesti ajaloo teemade valikul ja avamisel soovivad autorid aidata õpilastel ehitada silda mineviku ja tänapäeva vahel — näidata, kuidas kauged minevikusündmused mõjutavad tänapäeva inimese igapäevaelu, kombeid, arusaamu ja valikuid.

Juhime tähelepanu sellele, et oleme 8. peatükis „Kiviaja kütist rauaaja põllumeheks“ (lk 34) sissejuhatavas lõigus esiaja elust rääkides ühe arvutusvea teinud. Kirjastus Maurus vabandab ning õige lõik oleks järgmine:

Eesti ajaloo kõige pikem aeg on esiaeg ehk muinasaeg. See kestis kokku peaaegu 11 000 aastat! Kui Sa tänapäeval oled ehk harjunud, et igasugused uuendused levivad väga kiiresti ja jõuavad hetkega interneti vahendusel pea igasse maailma nurka, siis sel ajal võttis kõik väga palju aega. Näiteks savipotte õppisid siinsed asukad tegema 5000 ja rauda sulatama ligi 8500 aastat pärast siia elama asumist. Nende tuhandete aastate jooksul muutus elus aga nii mõndagi. 

 

AUTORITEST

Karolina Antons ja Terje Hallik on koos nii mõndagi mõelnud ja teinud. Nende  „esimeseks pääsukeseks“ õpikute vallas on haarava lapsekeelse ja -meelse 5. klassi Eesti ajaloo õpiku ja töövihiku kirjutamine. Nad on veendunud, et ajaloo õppimist tuleb alustada kodulävelt, sest maailma jõuab avastada ka hiljem. Karolina on Tartu Mart Reiniku kooli ajaloo- ja ühiskonnaõpetuse õpetaja ning Terje töötab Miina Härma Gümnaasiumi õppejuhina.