Ettevõtlusõpetus

UUS! Ettevõtlusõpetuse tööraamat gümnaasiumile

Gerli Veeleid, Kristel Tomson
Klamberköide, värviline, A4, 2023

  • Tööraamat on mõeldud gümnasistile ja alustavale ettevõtjale, kes soovib enne ettevõtlusega alustamist katsetada ja struktureerida oma ideid praktiliste ülesannete kaudu. Raamat aitab kavandada projekti juhtimist, õpetab aega planeerima ja läbi viima kogukondlikke üritusi. Tööraamat jagab näpunäiteid, kuidas ettevõte või vabaühendus registreerida, dokumente koostada ning mida seoses raamatupidamise ja finantsplaneerimisega silmas pidada. Raamat sobib ka neile, kellel ei ole veel kindlat (äri-)ideed.
  • Tööraamat on hea abiline nii üksikettevõtjale kui ka äripartneritele, kes soovivad asuda harivale ja väljakutseid pakkuvale teekonnale. Materjal aitab koostada ärimudelit või -plaani ja analüüsida isiklikku motivatsiooni ja loodavat väärtust. Tööraamatu abil saab uurida turgu läbi oma idee ning astuda esimesi samme, et toodet või teenust välisriikidesse suunata, samuti mõista numbrite maagiat ja aruandlust ettevõtluses. Samuti tegeleb raamat töösuhete vormistamise teemaga.
  • Praktilised harjutused suunavad kasutama rohkelt lisamaterjale ja toetavad iseseisvat õppimist. Raamat laiendab silmaringi, õpetades infot töötlema ja analüüsima.
  • 3.–5. peatükk on mõeldud järjest läbi töötamiseks, kuna need osad aitavad testida äriideed ja koostada äriplaani. 1., 2. ja 6. peatükki võib lugeda ka eraldi osadena.

Haridusasutustel palume tellimuse esitada tellimiskeskkonnas: tellimine.kirjastusmaurus.ee.
Ühiskonnaõpetuse materjalid leiate kategooriast Ühiskonnaõpetus.

Eraisik saab tellida kodulehelt: kirjastusmaurus.ee/oppeaine/uhiskonnaopetus