Hea klient! Kooli algusega seotud tellimuste kasvu tõttu võib arve väljastamine ja kauba tarne tavapärasest veidi kauem aega võtta. Täname mõistva suhtumise eest! Haridusasutustel palume tellimiseks kasutada tellimiskeskkonda.

Mängult ja päriselt. Näidendikogumik 11–16-aastastele

€ 14.40

Pehme köide, mustvalge, A4, 112 lk, 2020


Maia Punaku näidendikogumik on tänuväärne materjal pidevas repertuaarivaeguses kannatavatele kooliteatritele. Kogenud kooliteatrijuhina on autor osanud valida põhikooliõpilastele sobivad teemad ning näidendid on jõukohase mahuga. Samuti on nende komponeerimisel asjatundlikult arvestatud sellega, et näidendis ei oleks üht kandvat ja silmatorkavalt suuremamahulist peaosa, vaid rollimahud on jaotatud suhteliselt võrdselt, mis väheste kogemustega näitlejatele on tehtavamad.

Žanri poolest leidub kogumikus erinevaid tekste: siin on muinasjuttude lootusetu sassimineku farss, koolikiusuteemalisi noortetükke ja suhtedraamasid, sekka paar loomtegelastega jõulunäidendit ja isegi absurdisugemetega draama. Näidendite dialoogid on humoorikad ja sündmused kaasahaaravad. Sageli esineb fantastilisi elemente: nõiad, haldjad, majavaimud või rääkivad mänguasjad, mõtetelugemismasin või võlubinokkel, mis annavad lugudele vürtsi ja noorematele näitlejatele-vaatajatele põnevust. Noorema vaataja jaoks on näidendites ka õpetlik iva. Kõige tõsisemates näidendites jäädakse elu tegelikkusele truuks ja keskendutakse realistlikele valikutele, mis tänapäeva noore ees seisavad. Mõned nendest näidenditest sobiksid tänu eetilisele probleemipüstitusele ka põhikooli kirjandustundi lugemiseks-analüüsimiseks.

Ivika Hein
Miina Härma gümnaasiumi eesti keele, kirjanduse ja draamaõpetaja


  • Koondab tänapäeva noori kõnetavaid värske sisuga näidendeid nii lugemiseks kui ka laval esitamiseks.
  • Sihipäraselt kirjutatud tekstid suunavad tähelepanu eri hoiakutele ning empaatia arendamisele.
  • Keelekasutus on moodne ja humoorikas, nii et teismelistel on lihtne samastuda ja mõnus mängida.
  • Kõiki kogumiku tekste on laval suure menuga esitatud.
  • Sobib kasutamiseks nii näiteringides, eri ainetundides kui ka draama­õpetuse tundides. 

AUTORIST

Maia Punak on Põlva Kooli eesti keele, kirjanduse ja draamaõpetuse õpetaja ning näiteringide juhendaja, Eesti Draamaõpetajate ja Kooliteatrite Juhendajate Liidu liige.

Tema tekstid on kirjutatud sihipäraselt, suunates tähelepanu eri hoiakutele ning empaatia arendamisele. Teisalt on keelekasutus tänapäevane ja huumoriga vürtsitatud, nii et teismelistel on hea samastuda ja mõnus mängida. Kõik tekstid on ka praktiliselt järele proovitud – näidendeid on 11–16-aastased laval suure menuga esitanud nii Põlvas kui ka mujal Eestis.