Hea klient! Vahemikus 12.07–08.08 võib arve väljastamine ja kauba tarne puhkuste tõttu tavapärasest kauem aega võtta. Täname mõistva suhtumise eest!

Haridusasutustel palume tellimiseks kasutada meie tellimiskeskkonda.

Pehme köide, kahevärviline, A4, 79 lk, 2020 pilootversioon

 

Mauruse uude esimese klassi üldõpetust toetavasse õppekomplekti kuulub kümme põhimaterjali.

Aabits (ilmub 2020/2021. õa)
Aabitsa töövihik (ilmub 2020/2021. õa)

Kirjatehnika vihik (ilmub 2020/2021. õa)
Lugemik (ilmub 2020/2021. õa)
Lugemiku töövihik (ilmub 2020/2021. õa)
Matemaatika I, II ja III osa (ilmub 2021/2022. õa)
Loodusõpetus (ilmub 2021/2022. õa)
HEV-materjalid (ilmub 2020/2021. õa)
Muusika veebikeskkond (ilmub 2021/2022. õa)

Aabitsakomplekt annab võimaluse täielikuks üldõpetuslikuks meetodiks, kuid on kasutatav ka tavapärase tunniplaaniga, sest arvestab õppeainete nädala mahtu. Ka töökava on üles ehitatud seda järgides. Üldõpetuslike päevade korral saab aga õpetaja tõsta soovitud tegemisi ning teemasid enda soovi kohaselt. Töökavasse on lisatud ka ideid meisterdusteks, linke videotele ning lisainfot uudishimulikele.

Jutulinna aabitsakomplekt võimaldab luua kolm üldõpetuslikku teemapäeva nädalas – kaks teemat on aabitsateksti- ja/või loodusteema-põhilised ja kolmas keskendub liiklusele. Aabitsas on eraldi liikluslehed valminud koostöös Maanteeametiga – Jutulinna aabitsa kõrval pole eraldi liiklusaabitsat tarvis kasutada. Üldõpetuslikke teemapäevi toetab ka matemaatika.

Kahel järjestikulisel üldõpetuslikul päeval ühte teemasse süvenemine jätab õpetajale aja keskenduda just sellele osale, mis lastele huvi pakub. Samas annab see ruumi lisada sobivaid meisterdusi, lisalugemisi ja teemaarendusi.

Õpetajat toetab digikeskkond, kus kõik vajalik koos lisamaterjalide ja teemaarendustega on käeulatuses

 

  • Lugemis- ja kirjutamisülesanded
  • Vanasõnad ja mõistatused
  • Tähesalmid
  • Peenmotoorikat toetavad eelharjutused koos täheridadega
  • Keskendumist ja lõõgastumist soodustavad värvitavad tähed
  • Võimalus harjutada ka lahuskirja 

 

 

AUTORITEST

Jutulinna materjalide põhiautor Õnne Ints on töötanud üle 20 aasta klassiõpetajana ja pälvinud ka 2014. aastal Tartumaa aasta õpetaja tiitli. Ta on oma töös kasutanud pikalt üldõpetuslikku tööviisi. Praegu töötab Õnne Tartu luterliku Peetri koolis algklasside õpetajana. Õnne on kogu kontseptsiooni looja, kes seob eri materjalid ühtseks tervikuks.

Jutulinna materjalide autor on ka populaarne lastekirjanik Kätlin Vainola, kelle sulest ilmuvad kõik Jutulinna ilukirjanduslikud tekstid ja palad. Kätlin on ka kirjutanud Jutulinna 2. ja 3. klassi materjalide tekstid.

Kõik Jutulinna materjalid illustreerib armastatud kunstnik Elina Sildre, kes on illustreerinud teisedki Jutulinna teosed.

Matemaatika materjalid loob kogenud autor Regina Reinup, kes on kirjutanud õppematerjale ka teisele kooliastmele.

HEV-materjalidega töötab Ingrit Talvist, Paide Hillar Hanssoo põhikooli eripedagoog ja klassiõpetaja.

Jutulinna muusikaveebi autorid on Anne Ermast, Kaja Kaus ja Kristi Kiilu. Anne Ermast on Tallinna Kivimäe Põhikooli muusikaõpetaja, koorijuht ja instrumendi ringi juhendaja, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lektor ning kolme lastelaulude kogumiku autor. Kaja Kaus on Jakob Westholmi Gümnaasiumi muusikaõpetaja ja EMTA rütmika lektor. Kristi Kiilu on muusikapedagoogika professor, kes on omandanud koorijuhi eriala Eesti Muusikaakadeemias, teadusmagistrikraadi Tallinna Ülikoolis ning doktorikraadi Helsingi Ülikoolis.