Hea klient! Seoses puhkustega võib arve väljastamine ja kauba tarne tavapärasest veidi kauem aega võtta. Täname mõistva suhtumise eest!
Haridusasutustel palume tellimiseks siseneda tellimiskeskkonda.

Korras keel, sobiv stiil, selge sõnum

€ 20

Pehme köide, värviline, 170 × 240 mm, 132 lk, 2014, uuendatud kordustrükk 2021

Õpiku on kirjutanud oma valdkonna üks tuntumaid praktikuid. Õpik katab ära ainekava põhilised punktid: keel suhtlemise vahendina, stiili elemendid ja funktsionaalstiilid, teadlik kirjutamine ja teadustekst. See on mõeldud kasutamiseks gümnaasiumikursusele, kuid peaks sobima igale keelekasutajale, kes soovib uurida elegantse ja arusaadava kirjutamise põhitõdesid ning nende rakendamist. Õpikust leiab huvitavaid ja ilmekaid näiteid suhtlussituatsiooni eripärast ja sellest, milliseid keelelisi valikuid nendest sõltuvalt teha. Teoreetilist osa toetab rikkalik valik harjutusi ja loovülesandeid.


 

  • Ainus gümnaasiumi stilistikaõpik.
  • Sisukas ja hea stiilitunnetusega tekst.
  • Palju ilmekaid tekstinäiteid.
  • Metoodiliselt mitmekesised ülesanded.
  • Põhjalik mõistesõnastik. 

AUTORITEST

Katrin Kern on Tartu ülikooli eesti ja üldkeeleteaduse instituudi õppejõud, keeletoimetaja ning koolitaja. Katrin kuulub emakeele seltsi keeletoimkonda ja on Eesti keeletoimetajate liidu asutajaliige.

Ilona Võik on Lähte ühisgümnaasiumi eesti keele ja kirjanduse õpetaja ning Tartu ülikooli õpetajate seminaris eesti keele õpetaja.